Şahindere Kanyonu Cam Seyir Terası

Şahindere Kanyonu Cam Seyir Terası

Şahindere Kanyonu Cam Seyir Terası 1500 1124 Küçükkuyu Tanıtım Sitesi

Yapımına 2019 yılının temmuz ayında başlanan ve doğa harikası Şahindere Kanyonu’nu çok güzel bir açıdan görebilmemize imkan sağlayan cam seyir terası şuan için ziyarete açık değil ama 2021 yılının nisan sonuna doğru açılması planlanıyor.Doyran Köyü’nün içinden 8 km’lik bir toprak yoldan giderek seyir terasına ulaşabilirsiniz. Fakat yolun çok bozuk olduğunu söylememiz gerekiyor. Seyir terasının faaliyete geçmesiyle birlikte yolların da onarım yapılacağını ve ulaşımın kolaylaşacağını öğrendik.

Şahinderesi’nin zemininden 586 metre yükseklikte yapılan seyir terası, Kazdağlarının güzelliklerini cömertçe sergilediği bir konumda bulunuyor. Turizm açısından oldukça rağbet göreceği düşünülen seyir terasının giriş ücretini şuan için bilmiyoruz. Fakat izleme noktasında bir gişe olduğunu ve ücretli bir şekilde kullanıma açılacağını söyleyebiliriz.

Kazdağı Milli Parklar Şefliği ve Edremit Belediyesinin ortaklaşa yaptığı projeye Güney Marmara Kalkınma Ajansından (GMKA) 1,5 milyon liralık bir hibe kredisi alınmış, 1 milyon lira da Edremit Belediyesinin bütçesinden kaynak aktarılmış.

Bölgemize hayırlı olmasını temenni ederiz.