Midilli Turu Merak Edilenler

Midilli Turu Merak Edilenler

Midilli Turu Merak Edilenler 1000 664 Küçükkuyu Tanıtım Sitesi

Midilli Adası Hakkında Merak Edilenler

Yolu Midilli’ye düşecek olan tüm seyahat severlere ışık tutması adına, Midilli Adası hakkında merak edilenleri, sizler için yanıtlamaya çalıştık. Midilli Adası Hakkında Merak Edilenler, Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları bu yazımızda..

1) Midilli Adası Feribot Bileti Ücretleri Nedir ?

Gidiş – Dönüş Yetişkin Fiyatı : 30 Euro
Tek Yön Yetişkin Fiyatı: 20 Euro
6 – 12 Yaş Fiyatı: 15 Euro
0 – 6 Yaş Fiyatı: 3 Euro

Yukarıda ki fiyatlara 2 seneden beri zam yapılmadığını belirtmekte yarar var, yine de güncel fiyat listesi için yüklenici firmadan yardım alabilirsiniz.

Küçükkuyu Petra Rotası

2) Sefer Saatleri Ne Zaman ? Her Gün Tur Oluyor Mu ?

Sefer saatleri Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri Küçükkuyu Liman’dan 08:30‘da yapılmaktadır. Bu günler Petra Limandan dönüş saatiyse Perşembe ve Pazar için 18:30 olup, Cuma ve Cumartesi günleriyse 19:00 olmaktadır.

Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri ise gemimiz Petra Limandan 08:30‘da hareket eder, 18:30’da da Küçükkuyu Limanından dönüş yapmaktadır.

3) Midilli Adasına Kendi Aracımla Geçiş Yapabilir Miyim ?

Üzgünüz, Küçükkuyu’dan kalkan feribotmuz için henüz Arabalı Geçiş imkanı bulunmamaktadır.

4) Midilli Adasında Araç Kiralama Fiyatları ve Şartları Nedir ?

Midilli Adası, Turizm konusunda oldukça iyi hizmet vermektedir. Bu hizmetlerin başında da, araç kiralama hizmeti geliyor. Araç kiralama şartları uluslararası standartlara sahiptir. Günlük araç kiralama bedelleri 40 Euro‘dan başlayıp 90 Euro‘ya kadar çıkabilmektedir. Hatırlatmak istediğimiz bir diğer husus ise, adada kiralama yapılan araçların eski model olmasıdır. Bu sebeple, araç kiralamada beklentileri düşük tutmakta yarar vardır.

5) Midilli Adasında Yemekler Nasıldır ? Hangi Yemeği Önerirsiniz ? Fiyat aralığı Nedir ?

Midilli Adasında yemeklere geçmeden önce, adanın ağırlıklı yabancı turist kaynağının Türkler olduğunu vurgulamakta yarar var. Bu sebeple, adada bir çok restaurantta Türkçe yazılmış menüler ve Türk damak tadına hitap edecek yiyecekler bulunmaktadır.

Midilli Adasında, öğle ve akşam yemeklerinde porsiyonlar büyük olmaktadır. Bu sebeple, her iki kişi için bir yemek sipariş etmekte yarar var. Ya da iyi aynı yemeği söylemek yerine farklı iki yemekte sipariş edebilirsiniz.

Genel olarak fiyatlar: 6 Euro – 19 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Bizim önerimizse Pita Ekmeği ve Tavuk Döner olacaktır. Yanında bir de geleneksel Yunan Salatası sipariş edebilirsiniz.

6) Vize İşlemleri ? Kapı Vizesi Nasıl Yapılır ?

Kapı vizesi Türk Vatandaşlarının kolay bir şekilde vize almasını sağlamak amacıyla Rodos , Kos (İstanköy),Midilli (Lesvos), Meis, Sisam adalarına yapılacak olan seyahat öncesi alınan bir vize türüdür.

Kapı vizesi için en az 3 gün önceden başvuru yapmak gerekmektedir. Kapı vizesi için merak edilenlerin hepsini buradan öğrenebilirsiniz.

Kapı Vizesi Ücreti: 55 Eurodur.

7) Sefer süresi nedir ? Yolculuk ne kadar sürüyor ?

Küçükkuyu’dan kalkan feribot ile Midilli Adasının, Petra Limanına varış süresi sadece 1 saat 45 dakika olmaktadır.

İlyada Tur ile Midilli adasını gezebilir, keyifli bir seyahat yapabilirsiniz.