Sabun Kayfe

Sabun Kayfe

Sabun Kayfe 768 519 Küçükkuyu Tanıtım Sitesi

Adatepe Sabun Kayfe

Zeus’un Hera’ya aşık olduğu mistik köy Adatepe’de
Aşık olacağınız Kayfe evi

Adatepe Köyü’ne gezmek için geldiğiniz de mutlaka uğramanız gereken bir mekân.
Köye girdiğinizde kilise meydanın orda minik bir tepe göreceksiniz size uzaktan bir dağ gibi gözükecek, güzel mekanlar saklanmayı sever, o tepenin ardın da sizi bekleyen çok özel bir kayfe evi var. Özel üretilmiş 1924 senesinden günümüze tadını saklamış Mavras zeytin ve zeytinyağları el yapı mis gibi kokan sabunları ve harika bir taş ev ! Yapım aşamasında tüm detaylara özen gösterilmiş, gelen misafirlerin göz zevklerine göre özel tasarlanmış.

Güzel bir bahçe karşılar sizi nazlı bir şekilde salınan dut ağacı,ben hep güçlüyüm diyen deli çam ve kasıntısını hiç kaybetmeyen çeviz ağacı, haydi oturunda serinleteyim sizi der gibi. Eski evlerimizde annelerimizin bize güzel elbiseler diktiği o güzel dikiş makinelerinden oluşan, üzerine özel mermerlerden kesilmiş masalar. Yerlerde ah bir anlatsam diye sizi karşılayan ve güzelliklerini sergileyen o özel döşenmiş taşlar ve aralarında misler gibi kokan çimenler..

Müzik çalarda Edit Piaf size özel bir mekana geldiğinizi hatırlatıyor, iç mekana geçtiğiniz de sizi büyülü taş duvarlar su boruları üzerine tasarlanmış Edison lambaları karşılıyor, doğal ağaçlardan oluşan hiç el değmemiş zeytinyağı ile yağlanmış ağaç masalar, üzerlerinde zarafetleri ile özel yapım şişelerde zeytinyağları ve sabunlar. Rum mimarisin vazgeçilmezi yüksek tavan, ağaç sütunlar ve yerlerde karo çiniler, ahşap pencereler ve derinlikli cumbalar. İç mekan da bahçe gibi sizi gizemli bir dünyaya davet ediyor.

Şimdi gelelim mutfak bölümüne sizi bu köyde en iyi yemeklerle ağırlayacak, tariflerini özel olarak isteyeceğiniz Girit mutfağı, vazgeçilmez zeytinyağlılar, her misafire özel el yapımı açılan çiğ börekler, özel çekilmiş vazgeçilmezimiz olan Türk kayfesi ve kayfe çeşitleri, yöresel çaylar, elle toplanmış kekik çayı, karabaş otu çayı. Misafirlerine kendilerini huzur ve dinginlik hissettirecek enfes tatlar dan oluşan bir mekan Sabun Kayfe.

Zeus’un Hera’ya olan Aşk’ını kahvenizi yudumlarken hissedeceksiniz.

Ürünlerimiz
  • Organik Köy Kahvaltısı
  • Zeytinyağlı Yemekler
  • Girit Yemekleri & Börekleri
  • Mantı
  • Gözleme
  • Çiğ Börek
  • Köfte
  • Makarna Çeşitleri
  • Ev Yapımı Limonata & Ayran & Yoğurt

Adres : Adatepe Köyü Küçükkuyu
Telefon : 0 (286) 752 67 85
Gsm : 0 (542) 723 54 93
E-Posta : info@sabunkayfe.com
Web Sitesi : www.sabunkayfe.com